...zažíváme teď období jak ze surrealistického filmu, obrazu, koláže... Všechno se změnilo, všichni kolem nás nosí roušky, je těžké rozeznat přátele, jsme zavření doma a těšíme se až tohle všechno skončí...
Další inspirační výzvou je práce s kresbou a selfíčkem anebo fotkou, koláží...
...a další inspirační výzvou se stává:
HIDDEN FACE / SKRYTÁ TVÁŘ
...jakýmkoliv způsobem změň svoji tvář s maskou nebo bez masky, využij cokoliv...
určitě to pobaví :-) Moc se těším!!!!
...fotky prosím posílejte přes WhatsApp na moje číslo:
„Mým očím je stále nutno házet potravu. Polykají ji nenasytně a surově. A v noci ve spánku ji tráví,“ napsal čtyři roky před svou smrtí Jindřich Štyrský (1899–1942).
Možná si vzpomenete na ohromné malby Kietha Haringa a hru, kterou jsme se učili zvládnout silnou fixu s plochou hranou a pak udržet linku v její síle... Vznikly úžasné malby, kterých se stále nemůžu nabažit a obdivuji pořád dokola!!! Děkuji moc! Hra vás ohromně bavila a tak jsem pro vás nakreslila hru: VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA
Děkuji moc, fotky kresbiček prosím posílejte přes WhatsApp na moje číslo:
Jelikož nemá oční víčka, nikdy nespí. Tradice zajíčka, který nosí vajíčka, dorazila do České republiky z Německa. Zajíc patří k symbolům Velikonoc i proto, že se na jaře často dostává do blízkosti lidských obydlí, kde hledá potravu.
Obdobným způsobem se s Velikonocemi pojí i liška.
V Čechách a na Moravě se dokonce kdysi první postní neděli říkalo „liščí“. Liška děti obdarovávala nebo jim schovávala preclíky. Ve skutečnosti je pekly maminky po nocích, pak je schovaly na zahradu a malé děti je následně hledaly.
Zkoušela jsem model hry i s tělem zajíčka, ale úplně to nefunguje... Pokud chceš zajíčkovi přikreslit tělo FANTAZII SE MEZE NEKLADOU!!! ...a pokud tě to baví a chceš si nakreslit podle kostky VELIKONOČNÍ VAJÍČKO, je zde tento skvělý návod!!!
...a POKUD SE NAJDE NĚKDO, KDO CHCE VYMYSLET VLASTNÍ - KRESLÍCÍ VÝZVU - HRU, je zde k dispozici prázdný dokument a my všichni ostatní se budeme moc těšit!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zaslané obrázky INSPIRAČNÍ VÝZVY = MOC DĚKUJEME!!!
Natálka a Nela Š.
-------------------------
Lucinka s bratříčkem
-------------------------
Anneli H., Toník V.
----------------------------------------------------------------------------------------
Nedávno jsem se domů vracela autem. Na silnicích nebylo žádné auto, žádní lidé, okolo na loukách žádná zvířata. Jela jsem v tichu se svými dětmi na prázdné planetě... Na cestě, v tichu. Vzpomněla jsem si na Cage a předkládám další INSPIRACI... :
NAKRESLI TICHO JEDNÍM TAHEM
Fotky, kresby TICHA JEDNÍM TAHEM prosím posílejte přes WhatsApp na moje číslo: Radka +420 777 606 425 nebo e-mailem: mullerova@zusteplice.cz
4'33" je hudební výtvor avantgardního skladatele Johna Cageho, často (nepřesně) zvaný Čtyři a půl minuty ticha.
John Cage 4'33"
V druhé polovině 40. let 20. století Cage navštívil mrtvou komoru na Harvardově univerzitě. Mrtvá komora je zvukotěsná místnost, jejíž stěny pohlcují všechny zvuky a žádné neodrážejí. Cage do ní vstoupil očekávaje, že uslyší ticho, ale jak napsal později, I heard two sounds, one high and one low. When I described them to the engineer in charge, he informed me that the high one was my nervous system in operation, the low one my blood in circulation. („Slyšel jsem dva zvuky, nízký a vysoký. Když jsem to popsal místnímu technikovi, řekl mi, že vysoký zvuk vytváří můj nervový systém a nízký můj krevní oběh.“) Jakkoli je toto vysvětlení pravdivé, Cage přišel, aby nic neslyšel, ale stejně něco slyšel. Until I die there will be sounds. And they will continue following my death. One need not fear about the future of music. („Do mé smrti tu budou zvuky. A až zemřu, budou tu stále. Nemusíme se obávat o budoucnost hudby.“) Vytvoření podle něj neuskutečnitelného ho vedlo k napsání slavné skladby 4'33".
Jiné zdroje uvádí, že inspirace přišla z oblasti vizuálního umění. Cageův přítel a občasný spolupracovník Robert Rauschenberg vytvořil sérii „bílých“ kreseb, zdánlivě „prázdné“ plátno se mění podle světelných podmínek a stínu osob. Toto inspirovalo Cageho k užití podobné myšlenky ticha jako zvukově prázdného plátna, které by odráželo proud zvuků z okolí.
Morgan O'Hara "živé přenosy CANDIDA 3"
At Judson Hall, New York, Charlotte Moorman played a composition by John Cage called "26 Minutes, one point, 1,499 seconds for a string player"
John Cage "Water walk"
Odkazy:
Ticho je stav, kdy není přítomen zvuk (hluk). Často je vyžadováno ve společnosti jako mlčení a zdržení se vydávání ostatních zvuků.
Ticho, oproti nadměrnému hluku, má pozitivní vliv na organismus. Ovšem nadměrné ticho způsobuje nepříjemné pocity.