pondělí 27. března 2017

27/3 po A - VELIKONOČNÍ ZVÍŘÁTA


Brzy budou Velikonoce a naše dnešní práce byla o modelování. Vytvořili jsme malou keramickou sošku. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi sochou a reliéfem (3D a 2D) a pokusili se viditelně odlišit charakteristické znaky jednotlivých zvířat:
  • Zajíc
  • Beránek
  • Ovečka
  • Kohout
Detailům peří kohouta se pilně a trpělivě věnoval Prokop, Justýna skvěle namodelovala kopýtka ovečky, Aničce se povedl hladký, roztomilý králíček, Jakub Jan ovečce vložil do rukou módní tašku, Kačky s Natálkou modelovaly pěkné králíčky, Jakub se svou jemnou ovečkou zvítězil ve školním výběru "Jakou sošku bych si odnesl/-la domů" a Tomášovi se velmi pěkně a sochařsky podařila vyjádřit srst. Modelování bylo skvělé. Sošky vysychají a čeká je přežah a potom PATINA burelem a železem...

Povídali jsme si ještě o soškách, které se vodí na lankách nebo nitích a dostali jsme s k loutkám (Jiří Trnka, např. Broučci) a také k Timu Burtnovi:

Timothy William Burton (* 25. srpna 1958, Burbank, Kalifornie, USA) je americký filmový režisér, scenárista, básník, spisovatel a filmový výtvarník známý svým nekonvenčním stylem.
Do širokého povědomí se dostal zejména po natočení kasovního trháku Batman v roce 1989, ke kterému později natočil i pokračování. Mezi jeho další úspěšné filmy patřil Střihoruký Edward, kde točil poprvé se svým oblíbeným hercem Johnny Deppem. Ten hrál i v dalších jeho úspěšných filmech jako Ed Wood, Ospalá díra, či Karlík a továrna na čokoládu, namluvil i Mrtvou nevěstu, z roku 2011 jsou známé od Burtna: Frankenweenie: Domácí mazlíček nebo nedávný
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)


 

Žádné komentáře:

Okomentovat